Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Tankdurchführungen

tank penetrations

tank penetrations

Your cart

Loading...

Estimated total

€0,00 EUR

Taxes included. Discounts and shipping calculated at checkout.
  • Fishing
    • Rubber baits / soft baits
    • Leader material
    • Swirls & spin snaps
    • Fishing hooks
      • Worm hook
      • Eel hook
      • Coarse fish hooks
  • Aquarium, Pond Construction & Fish Farming
    • Tank penetrations
    • PVC fittings & pipes
    • Foil flanges
    • Flexible Fittings Pipe Sockets, Bends, End Caps, Bends & T-Pieces
    • Ball Valves & Gate Valves
  • Garden, Greenhouse & Bonsai
    • Mini greenhouses
    • LED lights & accessories
      • SANlight EVO 1.5 Series & Accessories
      • SANlight FLEX II series & accessories
      • SANlight Stixx Series & Accessories
    • Organic Fertilizer & Living Soil
    • Soils & substrates
    • Pots, Saucers & Plant Bowls
    • Sowing & Cuttings
    • Garden, Harvest & Bonsai Scissors
  • Manufacturer
    • Behr Fishing Tackle
    • Eazy Plug
    • Gamakatsu
    • GrowPRO
    • HOMEbox®
    • LISTbaits
    • Maruto-Haken
    • Osaga
    • Paladin
    • Plagron
    • Relax Lures
    • S&R Organics
    • SANlight
  • Contact us

Language

  • Deutsch
  • English
  • YouTube

Adrenalin-Fishing

  • Fishing
    • Rubber baits / soft baits
    • Leader material
    • Swirls & spin snaps
    • Fishing hooks
      • Worm hook
      • Eel hook
      • Coarse fish hooks
  • Aquarium, Pond Construction & Fish Farming
    • Tank penetrations
    • PVC fittings & pipes
    • Foil flanges
    • Flexible Fittings Pipe Sockets, Bends, End Caps, Bends & T-Pieces
    • Ball Valves & Gate Valves
  • Garden, Greenhouse & Bonsai
    • Mini greenhouses
    • LED lights & accessories
      • SANlight EVO 1.5 Series & Accessories
      • SANlight FLEX II series & accessories
      • SANlight Stixx Series & Accessories
    • Organic Fertilizer & Living Soil
    • Soils & substrates
    • Pots, Saucers & Plant Bowls
    • Sowing & Cuttings
    • Garden, Harvest & Bonsai Scissors
  • Manufacturer
    • Behr Fishing Tackle
    • Eazy Plug
    • Gamakatsu
    • GrowPRO
    • HOMEbox®
    • LISTbaits
    • Maruto-Haken
    • Osaga
    • Paladin
    • Plagron
    • Relax Lures
    • S&R Organics
    • SANlight
  • Contact us

Language

  • Deutsch
  • English
Log in Cart

Welcome to Adrenalin-Fishing – your partner for premium fishing gear and innovative solutions. Discover everything for your next adventure.

Start your next adventure – discover our top fishing products for beginners and pros.

High-quality soft baits, robust leader material, reliable spin snaps, and a wide selection of fishing hooks – everything you need for successful fishing trips.

  • Relax Kopyto 4L S067 Grün Glitter Schwarz Relax Kopyto 4L S001 Reinweiss

    Relax Kopyto 4L (11 cm) / 34 color variations / 10 pieces

    Relax Kopyto 4L (11 cm) / 34 color variations / 10 pieces

    Regular price €12,99 EUR
    Regular price Sale price €12,99 EUR
  • Behr Power Micro Wirbel Größe 22 / 4 kg Tragkraft Behr Power Micro Wirbel Größe 20 / 8 kg Tragkraft

    Behr Power Micro Swivel / Size 6-22 / Load capacity 4-29 kg / 8 pieces

    Sale

    Behr Power Micro Swivel / Size 6-22 / Load capacity 4-29 kg / 8 pieces

    Regular price From €1,49 EUR
    Regular price €1,99 EUR Sale price From €1,49 EUR
    Sale
  • Relax King Shad S058 Fluogelb Grün / Silk Green Relax King Shad 4" (11 cm) / 19 color variations / 10 pieces

    Relax King Shad 4" (11 cm) / 19 color variations / 10 pieces

    Relax King Shad 4" (11 cm) / 19 color variations / 10 pieces

    Regular price €12,99 EUR
    Regular price €0,00 EUR Sale price €12,99 EUR
  • Behr Spezialkarabiner & Power Wirbel 16-24 kg Black Nickel 8 Stück Behr Spezialkarabiner & Power Wirbel Größe 8 / 24 kg Tragkraft

    Behr special carabiner & power swivel / load capacity 16-24 kg / Black Nickel / 8 pieces

    Sale

    Behr special carabiner & power swivel / load capacity 16-24 kg / Black Nickel / 8 pieces

    Regular price €1,99 EUR
    Regular price €2,49 EUR Sale price €1,99 EUR
    Sale
  • Relax Kopyto 3L S003 Reinweiss Rot Relax Kopyto 3L S091 Motoroil

    Relax Kopyto 3L (8 cm) / 35 color variations / 10 pieces

    Relax Kopyto 3L (8 cm) / 35 color variations / 10 pieces

    Regular price €11,99 EUR
    Regular price Sale price €11,99 EUR
  • 30 Meter Fluorocarbon Vorfachmaterial 0,18 mm / 6,0 Kg / 30 m 30 Meter Fluorocarbon Vorfachmaterial 0,20 mm / 8,0 Kg / 30 m

    Paladin Fluorocarbon leader material Ø 0.18 to 0.40 mm / 30 m

    Sale

    Paladin Fluorocarbon leader material Ø 0.18 to 0.40 mm / 30 m

    Regular price From €9,99 EUR
    Regular price €11,99 EUR Sale price From €9,99 EUR
    Unit price €0,33/m
    Sale
  • Maruto Tournament Rotaugenhaken gebunden Farbe Nickel Größe 12 / 0,14 mm / 2,0 kg / 70cm / 10 Stück Maruto Tournament Rotaugenhaken gebunden Farbe Nickel Größe 14 / 0,12 mm / 1,5 kg / 70cm / 10 Stück

    Maruto Tournament Stipp-Roach Hooks tied / 6 sizes / 10 pieces

    Maruto Tournament Stipp-Roach Hooks tied / 6 sizes / 10 pieces

    Regular price €2,99 EUR
    Regular price Sale price €2,99 EUR
  • Relax Ohio Shad 4" (11 cm) / 5 color variations / 10 pieces Relax Ohio Shad S058 Fluogelb Grün / Silk Green

    Relax Ohio Shad 4" (11 cm) / 5 color variations / 10 pieces

    Relax Ohio Shad 4" (11 cm) / 5 color variations / 10 pieces

    Regular price €12,99 EUR
    Regular price Sale price €12,99 EUR
  • Gamakatsu LS-3113R Wurmhaken Aalhaken Größe 8-2/0 ungebunden mit Öhr 25 Stück Farbe Rot Gamakatsu LS-3113R Wurmhaken Aalhaken Größe 8 ungebunden mit Öhr 25 Stück Farbe Rot

    Gamakatsu LS-3113R worm hook size 8 to 2/0 untied with eye / color red / 25 pieces

    Gamakatsu LS-3113R worm hook size 8 to 2/0 untied with eye / color red / 25 pieces

    Regular price From €4,99 EUR
    Regular price Sale price From €4,99 EUR
  • Maruto Carp Hooks tied / 5 sizes / 9 pieces Maruto Carp Hooks tied / 5 sizes / 9 pieces

    Maruto Carp Hooks tied / 5 sizes / 9 pieces

    Sale

    Maruto Carp Hooks tied / 5 sizes / 9 pieces

    Regular price €3,49 EUR
    Regular price €3,99 EUR Sale price €3,49 EUR
    Sale
  • Relax Ohio Shad S055 Fluogelb / Silk Relax Ohio Shad S058 Fluogelb Grün / Silk Green

    Relax Ohio Shad 5" (14 cm) / 7 color variations / 5 pieces

    Relax Ohio Shad 5" (14 cm) / 7 color variations / 5 pieces

    Regular price €8,99 EUR
    Regular price Sale price €8,99 EUR
  • Maruto Wels-/Stör-Einzelhaken mit Öhr - 3 Größen Maruto Wels-/Stör-Einzelhaken mit Öhr - 3 Größen

    Maruto Catfish Hook Single Hook with Eye - 3 Sizes

    Sale

    Maruto Catfish Hook Single Hook with Eye - 3 Sizes

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price €10,99 EUR Sale price €9,99 EUR
    Sale
  • Maruto Aalhaken gebunden Größe 12 / 4,1 kg / 0,20 mm / 70 cm / 6 Stück Maruto Aalhaken gebunden Größe 10 / 6,2 kg / 0,25 mm / 70 cm / 6 Stück

    Maruto eel hooks tied / 6 sizes / 6 pieces

    Maruto eel hooks tied / 6 sizes / 6 pieces

    Regular price €3,99 EUR
    Regular price Sale price €3,99 EUR
  • LIST Baits Double Shad Jumbo (18 cm) / 1 Stück / 17 Farbvarianten UV-Aktiv / aromatisiert LIST Baits Double Shad Jumbo (18 cm) / 1 Stück / Green Trout UV-Aktiv / aromatisiert

    LIST Baits Double Shad Jumbo (18 cm) / 1 piece / 17 color variations UV-active / flavored

    LIST Baits Double Shad Jumbo (18 cm) / 1 piece / 17 color variations UV-active / flavored

    Regular price €6,50 EUR
    Regular price Sale price €6,50 EUR
    Unit price €6,50 each
  • LIST Baits Double Shad (10 cm) / 4 Stück / 17 Farbvarianten UV-Aktiv / aromatisiert LIST Baits Double Shad (10 cm) / 4 Stück / Pink Diamond UV-Aktiv / aromatisiert

    LIST Baits Double Shad (10 cm) / 4 pieces / 17 color variations UV-active / flavored

    LIST Baits Double Shad (10 cm) / 4 pieces / 17 color variations UV-active / flavored

    Regular price €7,60 EUR
    Regular price Sale price €7,60 EUR
    Unit price €1,90 each
  • LIST Baits Double Shad mini (6,5 cm) / 5 Stück / 16 Farbvarianten aromatisiert / UV-Aktiv LIST Baits Double Shad mini (6,5 cm) / 5 Stück / Wasabi aromatisiert / UV-Aktiv

    LIST Baits Double Shad mini (6.5 cm) / 5 pieces / 16 scented color variations / UV-active

    LIST Baits Double Shad mini (6.5 cm) / 5 pieces / 16 scented color variations / UV-active

    Regular price €6,90 EUR
    Regular price Sale price €6,90 EUR
    Unit price €1,38 each
  • LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / 28 Farbvarianten aromatisiert / UV-Aktiv LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Dark Moon / aromatisiert

    LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / 4 pieces / 29 color variations scented / UV-active

    LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / 4 pieces / 29 color variations scented / UV-active

    Regular price €7,20 EUR
    Regular price Sale price €7,20 EUR
    Unit price €1,80 each
  • Paladin Spin Snap Einhänger Größe S-XL Tragkraft 7-22 kg / 15 Stück Paladin Spin Snap Einhänger Größe S-XL Tragkraft 7-22 kg / 15 Stück

    Paladin Spin Snap Hook Size S - L / Load capacity 7-10 kg / 15 pieces

    Sale

    Paladin Spin Snap Hook Size S - L / Load capacity 7-10 kg / 15 pieces

    Regular price From €2,69 EUR
    Regular price €2,99 EUR Sale price From €2,69 EUR
    Sale
1 / of 18
View all
Skip to product information
  • LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Dark Moon / aromatisiert
1 / of 30

LIST Baits

LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / 4 pieces / 29 color variations scented / UV-active

Regular price €7,20 EUR
Regular price Sale price €7,20 EUR
Unit price €1,80 each
Sale Sold out
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Quantity
 
 
Teilen
View full details
LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Dark Moon / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / 28 Farbvarianten aromatisiert / UV-Aktiv LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Green Lemon / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Ebro Especial / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Arctic Blue / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Star Light / selbstleuchtend & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Personal Best / UV-aktiv & aromatisier LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Salt'n Pepper / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Cryptic Snow / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Hot Chocolate / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Green Pumpkin / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Green Orange / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Chili Vanilli / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Flaky Greeny / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Purple Haze / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Evil Ember  / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Black Mamba / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / White Sky / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Funky Orange / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Motoroil / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Atomic Light / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Ice Berry / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Golden Ayu / aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Meta Green / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Funky Olive / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / UV Bombe / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Boddensau (Mathias Fuhrmann) / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Orange Chartreuse (Mathias Fuhrmann) / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / Leuchtkäse / UV-aktiv & aromatisiert LIST Baits Pipper Shad (11 cm) / John Chowns / UV-aktiv & aromatisiert

Specialized products for pond and pool construction – everything for your next project.

Discover high-quality fishing accessories and equipment for your next adventure – from tank fittings to pipe connections, everything you need!

  • PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“

    PVC-U tank feedthrough Ø 50 mm 63x50x2“

    Sale

    PVC-U tank feedthrough Ø 50 mm 63x50x2“

    Regular price €11,99 EUR
    Regular price €12,99 EUR Sale price €11,99 EUR
    Sale
  • PVC-U Tankdurchführung Ø 63 mm 75x63x2 1/2“

    PVC-U tank feedthrough Ø 63 mm 75x63x2 1/2“

    Sale

    PVC-U tank feedthrough Ø 63 mm 75x63x2 1/2“

    Regular price €13,99 EUR
    Regular price €14,99 EUR Sale price €13,99 EUR
    Sale
  • PVC-U Tankdurchführung Ø 32 mm 40x32x1 1/4“

    PVC-U tank feedthrough Ø 32 mm 40x32x1 1/4“

    Sale

    PVC-U tank feedthrough Ø 32 mm 40x32x1 1/4“

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price €10,99 EUR Sale price €9,99 EUR
    Sale
  • PVC-U Einklebekugelhahn Ø 20-63 mm mit 2 x Klebemuffen

    PVC-U glued-in ball valve Ø 20-63 mm with 2 x glued sockets

    PVC-U glued-in ball valve Ø 20-63 mm with 2 x glued sockets

    Regular price From €6,99 EUR
    Regular price Sale price From €6,99 EUR
  • Flexible Doppelmuffe Ø 32-100mm aus EPDM Kautschuk

    flexible pipe double socket Ø 35-110 mm (1 1/4"-4") made of EPDM rubber

    flexible pipe double socket Ø 35-110 mm (1 1/4"-4") made of EPDM rubber

    Regular price From €4,99 EUR
    Regular price Sale price From €4,99 EUR
  • PVC-U Kugelhahn Budget Ø 20-63 mm mit 2 x Klebemuffe & 2 x Überwurfmutter

    PVC-U ball valve budget Ø 20-63 mm with 2 x adhesive socket & 2 x union nut

    PVC-U ball valve budget Ø 20-63 mm with 2 x adhesive socket & 2 x union nut

    Regular price From €8,99 EUR
    Regular price Sale price From €8,99 EUR
  • flexible Rohr Reduzierung Ø 32-100 mm aus EPDM-Kautschuk

    flexible pipe reducer Ø 35-110 mm (1 1/4"-4") made of EPDM rubber

    Sold out

    flexible pipe reducer Ø 35-110 mm (1 1/4"-4") made of EPDM rubber

    Regular price From €5,39 EUR
    Regular price Sale price From €5,39 EUR
    Sold out
  • PVC-U Rohrklemmen Ø 20-63 mm ohne Bügel

    PVC-U pipe clamps Ø 20 - 63 mm without bracket

    PVC-U pipe clamps Ø 20 - 63 mm without bracket

    Regular price From €1,69 EUR
    Regular price Sale price From €1,69 EUR
  • PVC-U Reduzierung kurz Ø 110 - 20 mm PN10 mit Klebemuffe

    PVC-U reduction short Ø 110 - 20 mm PN10 with adhesive socket

    PVC-U reduction short Ø 110 - 20 mm PN10 with adhesive socket

    Regular price From €2,89 EUR
    Regular price Sale price From €2,89 EUR
  • PVC-U Doppelmuffe Ø 20-110 mm PN10

    PVC-U double sleeve Ø 20 - 110 mm PN10

    PVC-U double sleeve Ø 20 - 110 mm PN10

    Regular price From €2,89 EUR
    Regular price Sale price From €2,89 EUR
  • PVC-U T-Stück 90 Grad Ø 20-110 mm mit Klebemuffen PN10

    PVC-U T-piece 90° Ø 20 - 110 mm with adhesive sockets PN 10

    PVC-U T-piece 90° Ø 20 - 110 mm with adhesive sockets PN 10

    Regular price From €3,59 EUR
    Regular price Sale price From €3,59 EUR
  • PVC-U Endkappe Ø 20 - 110 mm mit Klebemuffe PN 10

    PVC-U end cap Ø 20 - 110 mm with adhesive sleeve PN 10

    PVC-U end cap Ø 20 - 110 mm with adhesive sleeve PN 10

    Regular price From €2,89 EUR
    Regular price Sale price From €2,89 EUR
  • PVC-U Tankdurchführung Ø 25 mm 32/25x1“

    PVC-U tank feedthrough Ø 25 mm 25/32 x 1“

    Sale

    PVC-U tank feedthrough Ø 25 mm 25/32 x 1“

    Regular price €9,79 EUR
    Regular price €10,99 EUR Sale price €9,79 EUR
    Sale
  • PVC-U Tankdurchführung Ø 20 mm 25/20x3/4“

    PVC-U tank feedthrough Ø 20 mm 20/25 x 3/4“

    Sale

    PVC-U tank feedthrough Ø 20 mm 20/25 x 3/4“

    Regular price €8,99 EUR
    Regular price €9,99 EUR Sale price €8,99 EUR
    Sale
  • PVC-U Gewindemuffe Ø 20 - 110 mm mit Klebemuffe auf Innengewinde (IG)

    PVC-U threaded socket Ø 20 - 110 mm with adhesive socket on internal thread (IG)

    PVC-U threaded socket Ø 20 - 110 mm with adhesive socket on internal thread (IG)

    Regular price From €2,89 EUR
    Regular price Sale price From €2,89 EUR
  • PVC-U Übergangsmuffe Ø 20 - 110 mm Klebemuffe auf Außengewinde (AG)

    PVC-U transition sleeve Ø 20 - 110 mm adhesive sleeve to external thread (AG)

    PVC-U transition sleeve Ø 20 - 110 mm adhesive sleeve to external thread (AG)

    Regular price From €2,89 EUR
    Regular price Sale price From €2,89 EUR
  • PVC-U Schlauchtülle Ø 20-63 mm mit Klebestutzen

    PVC-U hose nozzle Ø 20 - 63 mm with adhesive nozzle

    PVC-U hose nozzle Ø 20 - 63 mm with adhesive nozzle

    Regular price From €3,19 EUR
    Regular price Sale price From €3,19 EUR
  • PVC-U Verschraubung Ø 20-110 mm

    PVC-U screw connection Ø 20 - 110 mm

    PVC-U screw connection Ø 20 - 110 mm

    Regular price From €6,99 EUR
    Regular price Sale price From €6,99 EUR
1 / of 18
View all
Skip to product information
  • PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“
1 / of 12

OSAGA

PVC-U tank feedthrough Ø 50 mm 63x50x2“

Regular price €11,99 EUR
Regular price €12,99 EUR Sale price €11,99 EUR
Sale Sold out
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Quantity
 
 
Share
View full details
PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“ PVC-U Tankdurchführung Ø 50 mm 63x50x2“

Discover our selection of propagation and gardening equipment – ​​perfect for your plants and projects.

Everything you need for your plants – soil, fertilizer, substrates, and practical accessories all in one place.

  • Magnetschlüssel für SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

    Magnetic key for SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

    Magnetic key for SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

    Regular price €5,99 EUR
    Regular price Sale price €5,99 EUR
  • Green Power 5in1 Bio Dünger 1 & 3 Liter von S&R Organics

    Green Power 5in1 Organic Fertilizer 1 & 3 Liter from S&R Organics

    Green Power 5in1 Organic Fertilizer 1 & 3 Liter from S&R Organics

    Regular price From €23,99 EUR
    Regular price Sale price From €23,99 EUR
    Unit price €23,99/L
  • Pflanztopf HQ 0,15-30Liter

    Plant pot HQ 0.15 - 30 liters

    Plant pot HQ 0.15 - 30 liters

    Regular price From €0,39 EUR
    Regular price Sale price From €0,39 EUR
  • 50 liters of Canna Coco Professional Plus

    50 liters of Canna Coco Professional Plus

    Sold out

    50 liters of Canna Coco Professional Plus

    Regular price €21,99 EUR
    Regular price Sale price €21,99 EUR
    Unit price €0,44/L
    Sold out
  • 50 Liter Plagron Royal Mix Premium Pflanzerde

    50 liters of Plagron Royal Mix Premium potting soil

    Sold out

    50 liters of Plagron Royal Mix Premium potting soil

    Regular price €27,99 EUR
    Regular price Sale price €27,99 EUR
    Unit price €0,56/L
    Sold out
  • 50 Liter Plagron Cocos Premium

    50 liters of Plagron Cocos Premium

    Sold out

    50 liters of Plagron Cocos Premium

    Regular price €27,99 EUR
    Regular price €29,99 EUR Sale price €27,99 EUR
    Unit price €0,56/L
    Sold out
  • 50 Liter BioBizz® Coco·Mix Erde

    50 liters of BioBizz® Coco Mix soil

    Sold out

    50 liters of BioBizz® Coco Mix soil

    Regular price €25,99 EUR
    Regular price €29,99 EUR Sale price €25,99 EUR
    Unit price €0,52/L
    Sold out
  • Verriegelung grau für Wielandstecker Ersatzverriegelung

    Locking mechanism gray for Wieland connector Replacement locking mechanism

    Locking mechanism gray for Wieland connector Replacement locking mechanism

    Regular price €0,99 EUR
    Regular price Sale price €0,99 EUR
  • Eazy Plug Stecklingstrays 104 CF

    Eazy Plug cutting trays 104 CF

    Sold out

    Eazy Plug cutting trays 104 CF

    Regular price €18,99 EUR
    Regular price €19,99 EUR Sale price €18,99 EUR
    Sold out
  • Eazy Plug Stecklingstrays 104 C rund groß

    Eazy Plug cutting trays 104 C round large

    Sold out

    Eazy Plug cutting trays 104 C round large

    Regular price €18,99 EUR
    Regular price €19,99 EUR Sale price €18,99 EUR
    Sold out
  • GrowPRO Schere Easy Bonsaischere

    GrowPRO Scissors Easy Bonsai Scissors

    Sold out

    GrowPRO Scissors Easy Bonsai Scissors

    Regular price €12,99 EUR
    Regular price €14,99 EUR Sale price €12,99 EUR
    Sold out
  • Abschlusskappe Wieland Verschlussstück für EVO-Serie & Q-Serie Gen2

    End cap Wieland locking piece for EVO series & Q series Gen2

    End cap Wieland locking piece for EVO series & Q series Gen2

    Regular price €2,09 EUR
    Regular price Sale price €2,09 EUR
  • 50 Liter Plagron Bat Mix Pflanzerde mit Bat Guano gedüngt

    50 liters of Plagron Bat Mix potting soil fertilized with Bat Guano

    Sold out

    50 liters of Plagron Bat Mix potting soil fertilized with Bat Guano

    Regular price €28,99 EUR
    Regular price Sale price €28,99 EUR
    Unit price €0,58/L
    Sold out
  • SANlight Netzanschlusskabel 2,1m mit EU Stecker gewinkelt 90Grad für EVO-Serie & Q-Serie Gen2

    SANlight power cable 2.1 m with EU plug angled 90° for EVO & Q Series Gen2

    Sold out

    SANlight power cable 2.1 m with EU plug angled 90° for EVO & Q Series Gen2

    Regular price €22,99 EUR
    Regular price Sale price €22,99 EUR
    Sold out
  • Vegan Phosphor Boost 100 & 500g von S&R Organics Blühbooster Bio Qualität

    Vegan Phosphor Boost 100 & 500 g from S&R Organics Bloom Booster Organic Quality

    Vegan Phosphor Boost 100 & 500 g from S&R Organics Bloom Booster Organic Quality

    Regular price From €9,99 EUR
    Regular price Sale price From €9,99 EUR
    Unit price €0,10/g
  • SANlight FLEX II 4-Wege Y-Verteiler 21/19

    SANlight FLEX II 4-way Y-distributor 21/19

    SANlight FLEX II 4-way Y-distributor 21/19

    Regular price €16,99 EUR
    Regular price Sale price €16,99 EUR
  • SANlight FLEX II 2-Wege Y-Verteiler 19/19

    SANlight FLEX II 2-way Y-distributor 19/19

    SANlight FLEX II 2-way Y-distributor 19/19

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price Sale price €9,99 EUR
  • Treiber 150 Watt für Sanlight FLEX II

    Driver 150 Watt for SANlight FLEX II

    Sold out

    Driver 150 Watt for SANlight FLEX II

    Regular price €56,99 EUR
    Regular price Sale price €56,99 EUR
    Sold out
1 / of 18
View all
Skip to product information
  • Magnetschlüssel für SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer
1 / of 3

SANlight

Magnetic key for SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

Regular price €5,99 EUR
Regular price Sale price €5,99 EUR
Sale Sold out
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Model
Quantity
 
 
Share
View full details
Magnetschlüssel für SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer Magnetschlüssel für SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer Magnetschlüssel für SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

Authorized SANlight partner – professional LED grow lights for ambitious growers.

Are you looking for the right LED lighting for your plants? We offer high-quality grow lights and a full range of accessories—all from a single source.

  • Magnetschlüssel für SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

    Magnetic key for SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

    Magnetic key for SANlight Bluetooth Dimmer & Magnet Dimmer

    Regular price €5,99 EUR
    Regular price Sale price €5,99 EUR
  • Verriegelung grau für Wielandstecker Ersatzverriegelung

    Locking mechanism gray for Wieland connector Replacement locking mechanism

    Locking mechanism gray for Wieland connector Replacement locking mechanism

    Regular price €0,99 EUR
    Regular price Sale price €0,99 EUR
  • Abschlusskappe Wieland Verschlussstück für EVO-Serie & Q-Serie Gen2

    End cap Wieland locking piece for EVO series & Q series Gen2

    End cap Wieland locking piece for EVO series & Q series Gen2

    Regular price €2,09 EUR
    Regular price Sale price €2,09 EUR
  • SANlight Netzanschlusskabel 2,1m mit EU Stecker gewinkelt 90Grad für EVO-Serie & Q-Serie Gen2

    SANlight power cable 2.1 m with EU plug angled 90° for EVO & Q Series Gen2

    Sold out

    SANlight power cable 2.1 m with EU plug angled 90° for EVO & Q Series Gen2

    Regular price €22,99 EUR
    Regular price Sale price €22,99 EUR
    Sold out
  • SANlight FLEX II 4-Wege Y-Verteiler 21/19

    SANlight FLEX II 4-way Y-distributor 21/19

    SANlight FLEX II 4-way Y-distributor 21/19

    Regular price €16,99 EUR
    Regular price Sale price €16,99 EUR
  • SANlight FLEX II 2-Wege Y-Verteiler 19/19

    SANlight FLEX II 2-way Y-distributor 19/19

    SANlight FLEX II 2-way Y-distributor 19/19

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price Sale price €9,99 EUR
  • Treiber 150 Watt für Sanlight FLEX II

    Driver 150 Watt for SANlight FLEX II

    Sold out

    Driver 150 Watt for SANlight FLEX II

    Regular price €56,99 EUR
    Regular price Sale price €56,99 EUR
    Sold out
  • SANlight Bluetooth Dimmer für EVO Serie

    SANlight Bluetooth Dimmer for EVO series

    Sold out

    SANlight Bluetooth Dimmer for EVO series

    Regular price €51,99 EUR
    Regular price Sale price €51,99 EUR
    Sold out
  • SANlight H-Verteiler Block für EVO & Q-Serie Gen2

    SANlight H-Distribution Block for EVO & Q-Series Gen2

    Sold out

    SANlight H-Distribution Block for EVO & Q-Series Gen2

    Regular price €14,99 EUR
    Regular price Sale price €14,99 EUR
    Sold out
  • SANlight Netzanschlusskabel 2,1m mit EU Stecker für EVO-Serie & Q-Serie Gen2

    SANlight power cable 2.1 m with EU plug for EVO series & Q series Gen2

    Sold out

    SANlight power cable 2.1 m with EU plug for EVO series & Q series Gen2

    Regular price €20,99 EUR
    Regular price Sale price €20,99 EUR
    Sold out
  • SANlight EVO 3-80 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    SANlight EVO 3-80 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    Sold out

    SANlight EVO 3-80 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    Regular price €468,97 EUR
    Regular price Sale price €468,97 EUR
    Sold out
  • SANlight EVO 3-100 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    SANlight EVO 3-100 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    Sold out

    SANlight EVO 3-100 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    Regular price €472,97 EUR
    Regular price Sale price €472,97 EUR
    Sold out
  • SANlight EVO 3-60 1.5 LED Starter-Kit Bluetooth mit Netzkabel

    SANlight EVO 3-60 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    Sold out

    SANlight EVO 3-60 1.5 LED starter kit with Bluetooth dimmer & power cable

    Regular price €515,95 EUR
    Regular price Sale price €515,95 EUR
    Sold out
  • SANlight STIXX 50 inkl. dimmbarem Netzteil mit EU Stecker

    SANlight STIXX 50 including dimmable power supply with EU plug

    Sale

    SANlight STIXX 50 including dimmable power supply with EU plug

    Regular price €119,99 EUR
    Regular price €129,99 EUR Sale price €119,99 EUR
    Sale
  • SANlight FLEX II Verlängerungskabel 60 cm

    SANlight FLEX II extension cable 60 cm

    SANlight FLEX II extension cable 60 cm

    Regular price €2,89 EUR
    Regular price Sale price €2,89 EUR
  • SANlight FLEX II T-Verteiler

    SANlight FLEX II T-distributor

    Sold out

    SANlight FLEX II T-distributor

    Regular price €6,99 EUR
    Regular price Sale price €6,99 EUR
    Sold out
  • SANlight FLEX II 4-Wege Y-Verteiler 19/19

    SANlight FLEX II 4-way Y-distributor 19/19

    SANlight FLEX II 4-way Y-distributor 19/19

    Regular price €11,99 EUR
    Regular price Sale price €11,99 EUR
  • SANlight FLEX II 2-Wege Y-Verteiler 21/19

    SANlight FLEX II 2-way Y-distributor 21/19

    SANlight FLEX II 2-way Y-distributor 21/19

    Regular price €10,99 EUR
    Regular price Sale price €10,99 EUR
1 / of 18
View all

Receive regular informative content directly in your mailbox – sign up for the newsletter now.

  • YouTube

Language

  • Deutsch
  • English
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Union Pay
  • Visa
© 2026, Adrenalin-Fishing Powered by Shopify
  • Privacy policy
  • Legal notice
  • Terms of service
  • Refund policy
  • Contact information
  • Shipping policy
  • Rückgaben und Stornierungen
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.